Jeśli jesteś osobą oszczędną, z pewnością często korzystasz z promocji w sklepach z odzieżą czy w drogeriach. Może warto spróbować być jeszcze sprytniejszym w wydawaniu pieniędzy i zainteresować się promocjami w marketach?

Kiedy na myśl o promocjach w marketach przed oczami stają ci dantejskie sceny ze słynnych już promocji, na których klienci dosłownie walczą ze sobą o towar – zapomnij o nich i zmień swoje nastawienie. Każdy market oferuje promocje na najróżniejsze produkty, zarówno te sezonowe i limitowane, jak i te codziennego użytku. Jeśli będziesz dobrze się w nich orientować, możesz sporo zaoszczędzić na najzwyklejszych zakupach!

1. Lista promocji na zakupy
2. Weekendowe promocje w supermarketach
3.Gdzie szukać gazetek promocyjnych?

Lista promocji na zakupy

Najważniejsze jest wiedzieć, kiedy i co będzie na przecenie. Markety oferują szereg możliwości, by być na bieżąco – aplikacje na telefon, gazetki, newslettery itp. Kiedy wybierzesz już medium najwygodniejsze dla siebie, uważnie analizuj i obserwuj promocyjne produkty. Może market ma jakieś cykliczne promocyjne oferty? A może najpotrzebniejsze dla ciebie produkty są co jakiś czas regularnie na przecenie?

Warto zwrócić uwagę także na oferty specjalne – tematyczne, sezonowe, regionalne itp. Kiedy będziesz już dobrze się orientować, kiedy i co pojawia się na promocjach, rozpisz sobie plan i listę promocji – powieś ją w widocznym miejscu, np. w kuchni czy przedpokoju, albo ustaw przypomnienia na telefonie czy komputerze.

Jeśli na promocji są produkty, które mają długi termin przydatności do spożycia lub użycia, kupuj je na zapas! Na przykład gazetka biedronka przygotowała oferty wakacyjne – z produktami idealnymi na podróż oraz grilla.

Zobacz aktualną gazetkę Biedronka

Weekendowe promocje w supermarketach

Osoby pracujące na pełny etat mają czas na zakupy jedynie w weekendy. Sprzedawcy dobrze o tym wiedzą, dlatego większość promocji odbywa się właśnie na koniec tygodnia. Sieci marketów prześcigają się w atrakcyjności ich ofert, by przyciągnąć potencjalnych klientów.

W obliczu ustawy o niehandlowych niedzielach stało się to jeszcze powszechniejsze. Dobrze mieć tego świadomość i być na bieżąco, co akurat będzie dostępne w atrakcyjnej cenie. Świetnym pomysłem jest także porównanie ofert różnych sieci marketów – jeśli w okolicy w której mieszkasz jest kilka z nich, może warto poświecić trochę więcej czasu na zakupy i rozłożyć je na raty, kupując w kilku miejscach, ale płacąc znacznie mniej?

Najważniejsze jest, by dobrze wszystko logistycznie rozplanować. Jeśli wprowadzisz taki plan działania na stałe do swojego życia, będziesz zaskoczony, jak wiele można zaoszczędzić. Dzięki temu możesz sprawdzić co w swojej gazetce ma Lidl i przekonać się czy to najlepsza oferta, czy może lepiej szukać dalej?

Zobacz aktualną gazetkę Lidl

Gdzie szukać gazetek promocyjnych?

By być stale na bieżąco i być w stanie jak najsprytniej rozplanować swoje zakupy, należy mieć pewne źródło informacji o promocjach. Większość marketów ma własną aplikację na telefon, ale nie wszyscy chcą zaśmiecać swojego smartphona kolejną aplikacją, lub po prostu nie są przekonani do digitalnej drogi pozyskiwania informacji. Newslettery przychodzą na sms lub skrzynkę e-mail bardzo wybiórczo. Co więcej, takie wiadomości również bardzo zaśmiecają skrzynki odbiorcze.

Najwygodniejszym rozwiązaniem wydają się więc gazetki – ale kto chce składować tyle szpargałów? Są wykonane z papieru niskiej jakości, dlatego drą się, ścierają i gubią. Jakie jest więc najlepsze wyjście z tej sytuacji?

W Internecie można znaleźć portale, na których zamieszczane są skany gazetek największych sieci marketów, takie jak np. gazetkonosz.pl. To najpewniejsza, najwygodniejsza opcja, w dodatku ekologiczna! Odrobina dobrej organizacji i sprytny plan mogą sprawić, że nawet na najzwyklejszych, codziennych zakupach zaoszczędzisz całkiem pokaźne kwoty. Manewrowanie między promocjami nie jest skomplikowane, a przynosi wiele wymiernych korzyści.

Najlepsze promocje w marketach na weekend

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Post navigation