Piękny, kwitnący i pachnący ogród to marzenie każdego miłośnika przyrody. Podczas wiosny astronomicznej dzień staje się coraz dłuższy od nocy, a to sprawia, że rozpoczyna się okres kwitnienia wielu roślin ogrodowych. Bez znaczenia czy masz ogród przy domu, czy działkę w oddali – w Twoim ogrodzie nie może zabraknąć przepięknych, wiosennych kwiatów! Sprawdź, gdzie i jakie cebule, nasiona i sadzonki kupić, aby uczynić swój ogród magicznym.

Kwiecień nazywany jest miesiącem kwiatów, a w maju występuje iście wiosenna atmosfera – przyroda już jest obudzona do życia po długiej i mroźnej zimie. Teraz właśnie jest najlepszy czas, aby zatroszczyć się o wygląd ogrodu. Warto zapoznać się z harmonogramem sadzenia i kwitnięcia kwiatów, aby mieć pewność, że zdążą one ukazać się w pełnej okazałości.

Sprawdź aktualne gazetki z ofertą Castorma

Decydując się za zakup nasion, sadzonek czy cebulek warto wybrać miejsca, które mają szeroki wybór, ale również odpowiednio je przechowują. Segment ten w ostatnich latach charakteryzuje się tendencją regularnych wzrostów sprzedaży, dlatego coraz więcej marketów wprowadza je do swojej oferty.

Kwiaty wiosenne, czyli jakie?

Pierwsze kwiaty wiosenne zaczynają kwitnąć już na początku marca, oczywiście jeśli aura na to pozwala. Najczęściej są to kwiaty cebulowe, odporne na niskie temperatury, np. przebiśniegi, krokusy, żonkile. Wraz z coraz częstszym występowaniem słońca na niebie, inne kwiaty również dochodzą do głosu.Wiosna to czas wysiewu i sadzenia wielu roślin do gruntu. Wówczas panują optymalne warunki klimatyczne, a ponadto rośliny będą miały dość czasu,aby zakwitnąć.

Sprawdź aktualne gazetki z ofertą sklepu Bricoman

Kiedy posadzić wiosenne rośliny?

Zakup, zasiew i zasadzenie roślinek w odpowiednim czasie zagwarantuje to, że w ogrodach zakwitną kwiaty, pojawią się słoneczne narcyzy,ciemnoniebieskie szafirki oraz różnokolorowe tulipany. Większość wiosennych kwiatów cebulowych powinna być posadzona jesienią. Tak więc, jeśli pragniemy cieszyć wzrok kwitnącymi piwoniami, tulipanami, krokusami czy narcyzami, warto dokonać zakupu cebulek latem lub wczesną jesienią, gdyż wtedy jest najlepsza dla nich pora.

Sprawdź aktualne gazetki z ofertą sklepu Jula

Ratunkiem dla spóźnialskich jest zakup w marketach gotowych sadzonek albo wysiew innych roślin. Bezpiecznym terminem w przypadku wielu uprawianych gatunków nasiennych jest kwiecień. Dla roślin ciepłolubnych odpowiednia będzie druga dekada maja. Kwiecień to doskonały czas na wysiew aksamitek, chabrów, wilców, astrów chińskich, a w majuna bratki, malwy czy goździki brodate. Wracając do kwiatów cebulkowych dodajmy, że wiosną można posadzić cebule kwiatów, jednak te zakwitną dopiero latem.Mowa tutaj o liliach, amarylisach, mieczykach, zefirantach, daliach czy przepięknych tygrysówkach.

Gdzie kupować nasiona, cebule i sadzonki?

Na pierwszy plan wysuwają się markety ogrodnicze, które prezentują bogaty asortyment. Tak też w OBI w promocyjnych cenach można znaleźć sadzonki bratków wielokwiatowych i różne inne rośliny wiosenne. Leroy Merlin w gazetce, którą znajdziesz na gazetkonosz.pl oferuje kwietniowy kalendarz ogrodnika oraz liczne sadzonki, cebule i nasionka.

Sprawdź aktualne gazetki z ofertą Leroy Merlin

Brico Marche sprzedaje zestawy roślin rabatowych, przepiękne róże, azalie i wiele innych. Auchan z kolei zadba o Twój wiosenny ogród wszechstronnie – od nasion kwiatowych, sadzonek i cebul, aż po piękne kwiaty doniczkowe, które umożliwią stworzenie ogrodu na balkonie! Większość sklepów regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania dla miłośników ogrodu. Warto razem z nami śledzić ich aktualne oferty, aby nie przegapić żadnej okazji do stworzenia cudownego i niepowtarzalnego ogrodu, pełnego wiosennych kwiatów.

 

Wiosenne kwiaty w ogrodzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Post navigation