Lato już niedługo. Sezon na plenerowe wyjazdy i plażowanie zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim wyobrażenie o pięknej i zgrabnej sylwetce pasującej do wakacyjnych stylizacji. Większość osób planuje wykorzystać wiosenne miesiące na pracę nad ciałem i samopoczuciem. Aby to osiągnąć trzeba postawić sobie jasne cele, czyli przestrzegać zbilansowanej diety i przede wszystkim postawić na aktywność fizyczną. Domowa siłownia, może być doskonałym rozwiązaniem!

Sama aktywność to jednak nie tylko metoda na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale także na wzmocnienie całego ciała – w tym mięśni i stawów. Dla osób ćwiczących regularnie, sport to rodzaj terapii i najlepszy sposób na walkę ze stresem. Treningi mają wiele zalet – oprócz poprawy wyglądu, wyrabiają kondycję i korzystnie wpływają na pracę całego organizmu. Przejrzyj aktualne gazetki online ze sklepów sportowych i stwórz własną siłownie!

Domowa siłownia pozwoli być fit

Duże zainteresowanie tematyką fitness sprawia, że obecnie oferta aktywności sportowych jest niezwykle szeroka. Dzięki temu pojawia się dostęp do nieograniczonej ilości dyscyplin i dziedzin sportowych oraz wszelkiego rodzaju treningów tematycznych nawet w mniejszych miejscowościach. Co więc stoi na przeszkodzie, aby uprawiać regularnie sport?

Sprawdź aktualną gazetkę sklepu Go Sport

Najczęściej powodami są brak czasu i nieregularny styl życia. Liczne obowiązki zawodowe i domowe, opieka nad dziećmi, problemy z organizacją czasu to tylko niektóre z wymówek. Innymi jest duża odległość do ulubionej siłowni albo niedopasowany grafik zajęć. To wystarczające powody zniechęcające tych, którzy jeszcze od sportu się nie uzależnili. A ci, dla których sport jest całym światem, pragną go mieć na wyciągnięcie ręki. Rozwiązanie? Domowa siłownia! To strzał w dziesiątkę dla każdego, bez względu na stopień zaawansowania w aktywności sportowej!

Zalety domowej siłowni

Przede wszystkim domowa siłownia to wygoda. Nie musisz stresować się obecnością innych osób ani tym w jakiej jesteś formie danego dnia. Nie musisz mieć markowego dresu, a ćwiczyć możesz nawet w komfortowej bieliźnie! Poczucie swobody sprawia, że trening możesz wykorzystać do maksimum możliwości, a cały sprzęt jest do twojej wyłącznej dyspozycji!

Ponadto w trakcie treningu możesz oddać się innym przyjemnościom – na przykład oglądaniu seriali, słuchaniu audiobooka czy nawet możesz czuwać nad bawiącymi się w domu dziećmi. Co więcej, ćwicząc w domowej strefie sportu, oszczędzasz mnóstwo czasu. Eliminowany jest problem dojazdów i dopasowywania się do terminarza zajęć klubu fitness. Treningi możesz organizować spontanicznie – jeśli poczujesz przypływ energii lub będziesz mieć chwilę wolnego czasu, gdy akurat rosół będzie się gotował – wówczas wystarczy przejść do innego pomieszczenia.

Sprawdź aktualną gazetkę sklepu Go Sport

Domowa siłownia tanim kosztem

Wykupując karnet na siłownię płacisz stawkę wyliczoną na całe wyposażenie placówki, a przecież najczęściej ćwiczysz tylko na ulubionych przyrządach! Dzięki sklepom sportowym, takim jak Go Sport, możesz te same przyrządy mieć na własność u siebie w domu. Wystarczy dobrać odpowiedni sprzęt i zapoznać się z ofertą, na przykład za pośrednictwem gazetek reklamowych na stronie Gazetkonosz.pl. To duża oszczędność w skali roku.

Podstawowym sprzętem w domowej siłowni jest często bieżnia, która jest wydatkiem w przedziale od niespełna 2 tysięcy złotych do nawet kilkunastu tysięcy. Wybierając model możesz kierować się zasobnością portfela, ale również częstością użytkowania sprzętu, stopniem zaawansowania w treningach czy dostępnymi wariantami ustawień. W domowym zakątku sportowym niezwykle popularne są również rowerki stacjonarne oraz orbitreki, które możesz kupić już za kilkaset złotych, np. w Go Sport model rowerka stacjonarnego Vital jest dostępny za jedyne 599,99zł.

Sprawdź aktualną gazetkę sklepu Martes Sport

Panowie do swojej strefy siłowej chętnie wybierają ławeczki oraz sztangi lub tzw. atlas. W Go Sport, ławeczkę uniwersalną renomowanej marki Kettler można kupić nawet za 899,99zł! Oprócz tego w gazetkach i katalogach znajdziesz akcesoria, takie jak piłki do ćwiczeń, maty, hantle czy gumy fitness, a także wiele innych produktów w niskich cenach. Dzięki temu Twoje treningi będą urozmaicone i nieprędko Ci się znudzą!

Jak stworzyć domową siłownie?

Przy wyborze kieruj się parametrami oraz wymiarami – zwłaszcza jeśli Twoja domowa siłownia nie jest zbyt duża. Nie masz dodatkowego pokoju, który będzie siłownią samą w sobie? Pamiętaj, że każde pomieszczenie możesz zaadaptować pod miejsce ćwiczeń, a sprzęty umieścić w mniej widocznych miejscach – w sypialni, za drzwiami, a nawet w garażu czy w szafie. Nie szukaj barier – sport to zdrowie i jeśli tylko zechcesz, możesz w dobrej cenie stworzyć strefę fitness i siłową na miarę swoich potrzeb!

Sprawdź aktualną gazetkę sklepu Decathlon

Zakup domowego sprzętu sportowego to inwestycja na wiele lat. Płacisz raz, a korzystasz tyle, ile tylko chcesz. Nie wiążesz się żadną umową, ani nie tracisz czasu na dojazdy. Atrakcyjne ceny z pewnością zachęcają do zainteresowania się pomysłem domowej siłowni. Koniecznie przejrzyj oferty na Gazetkonosz.pl i zacznij ćwiczyć w domu jak miliony ludzi na świecie już dziś!

Tworzymy domową siłownię. Ile trzeba wydać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Post navigation