Pralko – suszarki to niezwykle sprytne i wygodne urządzenia. Pełnią dwie funkcje – piorą i suszą ubrania. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia codzienne życie, w szczególności osobom mieszkającym na małych metrażach. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu!

Pralko suszarka – zadbaj o ładowność bębna

To niezwykle ważny parametr. Określa ile kilogramów prania może zostać załadowanych na raz do urządzenia. W ofertach da się znaleźć pralko suszarki ładowne aż do 10 kg! Większe przydadzą się dużym, wielodzietnym rodzinom. Klasyczna 3-4 osobowa rodzina ze spokojem zmieści swoje pranie w 5 kg. Suszenie jednak odbywa się przy o wiele mniejszej ładowności. Jeśli więc zależy nam na tym, aby pranie wysuszyło się za jednym zamachem (bez podziału na mniejsze partie), warto rozważyć zakup urządzenia o większej pojemności, niż się zakładało.

Sprawdź aktualne gazetki z Media Expert

Pralka z suszarką a efektywność energetyczna

Samo pranie nie zużywa dużej ilości prądu, ale suszenie potrafi zużyć aż pięciokrotnie więcej. Dobrze mieć więc świadomość tego, jakiej klasy efektywności energetycznej (od A do D) urządzenie będzie najbardziej odpowiednie dla naszego domu i rachunków. Urządzenia z klasy A są szczególnie polecane, ponieważ zużywają najmniej energii. Takie modele pralko-suszarek będą droższe, ale w perspektywie taki zakup zapewni mniejsze kwoty na rachunkach za prąd.

Sprawdź aktualne gazetki z Neo Net

Suszarka na pranie elektryczna – pranie i wirowanie w jednym

Podobnie jak przy efektywności energetycznej, producenci w ten sam sposób oznaczają efektywność prania i wirowania w zależności od poboru energii. Na te kwestie również warto zwrócić uwagę. Niezwykle ważne jest, by przed zakupem sprawdzić, w jakim stopniu można dowolnie regulować ustawienia prania i suszenia – temperaturę, prędkość wirowania, czas procesów itp. Więcej opcji daje większe możliwości, istotne np. przy praniu delikatnych tkanin. W sprzedaży najczęściej można znaleźć typy A i B. Nie ma wątpliwości, że najlepszym wyborem będzie typ AAA. Przy zakupach szukajmy tego właśnie oznaczenia.

Sprawdź aktualne gazetki z Media Markt

Dodatkowe funkcje pralko suszarki

Kupując tak kompleksowe urządzenie jak pralko-suszarka warto od razu pomyśleć o wyborze modelu z dodatkowymi funkcjami. Duża liczba zróżnicowanych programów prania czy nastawianie prania o określonej godzinie to dwie dodatkowe funkcje dotyczące prania, które mogą okazać się bardzo pomocne. Jeśli zaś chodzi o funkcję suszenia, producenci również nie zostają w tyle i oferują różne tryby i programy – antyalergiczny, przygotowujący ubrania do prasowania lub powieszenia w szafie, a nawet autosuszenie. Takie opcje bywają niezwykle przydatne, więc koniecznie należy je rozpatrzyć jako plus, porównując różne modele pralko-suszarek.

Sprawdź aktualne gazetki z Saturn

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, czy urządzenie będzie wolnostojące, czy zabudowane. W szczególności w tym drugim przypadku konieczna jest znajomość wszystkich wymiarów dostępnej przestrzeni. Należy pamiętać również, że pralko-suszarki mogą być otwierane tylko od frontu.

Sprawdź aktualne gazetki z RTV EURO AGD

Niektórzy zastanawiają się także, czy pralko-suszarki nie niszczą ubrań. Stosując się do zaleceń producenta i przestrzegając oznaczeń na metkach ubrań, ryzyko zniszczeń jest niewielkie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że to tylko sprzęt, a producent nie może zagwarantować, że jakaś tkanina nie ulegnie zniszczeniu. Dobrze jest mieć też świadomość, jakie są minusy takiego urządzenia. Z pewnością są o wiele droższe od zwykłych pralek, a także pobierają o wiele więcej prądu i wody. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale nawet przy procesie suszenia używana jest woda.

Pralko-suszarka nie zwalnia z obowiązku

Niewątpliwie jednak, pralko-suszarka zwalnia nas z obowiązku rozwieszania prania, który nie dość, że jest męczący i czasochłonny, to w niektórych mieszkaniach niemalże niemożliwy z uwagi na brak miejsca czy dużą wilgotność powietrza. Zakup dwóch osobnych urządzeń to nie dość, że droższa inwestycja, to jeszcze zajmuje sporo przestrzeni w mieszkaniu.

Sprawdź aktualne gazetki z Mall.pl

Po co męczyć się z rozciąganiem sznurków, rozkładaniem stojaków do suszenia czy wynoszeniem prania na zewnątrz, skoro można je od razu wyprać i wyjąć suche? Chociaż może wydawać się zbędnym gadżetem, pralko suszarka naprawdę ułatwia codzienne obowiązki. Uważny i świadomy zakup z pewnością da satysfakcję każdemu nabywcy.

Pralko suszarka – jaką wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Post navigation