Black Friday to dzień, kiedy w sklepach możesz liczyć na naprawdę świetne okazje. Produkty przecenione są o kilkadziesiąt procent, a do tego dostępne są różne oferty specjalne. Tylko czy faktycznie można tego dnia zaoszczędzić? Jak przygotować się do Black Friday, aby kupić to, czego potrzebujesz i nie wydać zbyt wiele? Na jakie oferty zwrócić uwagę? Sprawdźmy!

Black Friday – najważniejsze informacje

Black Friday to święto konsumenckie, które wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, ale od kilku lat jest też obchodzone w innych państwach. Mówi się, że jest to święto wyprzedaży, początek sezonu świątecznego i zarazem najbardziej dochodowy dzień dla sprzedawców. Kiedy przypada Black Friday w 2021 roku? Otóż rokrocznie Czarny Piątek obchodzi się na następnego dnia po Święcie Dziękczynienia. W tym roku Black Friday w Polsce, podobnie jak na całym świecie, będzie miał miejsce 29 listopada. Tego dnia sklepy bywają dłużej czynne, a promocje mogą być wydłużone nawet na cały weekend. Warto też pamiętać, że zwieńczeniem weekendu wyprzedaży jest poniedziałek (29.11.2021), zwany Cyber Monday. To z kolei święto wyprzedaży w sieci. Możesz zamówić najlepsze produkty w świetnych cenach online!

Promocje i wyprzedaże Black Friday

Zastanawiasz się, co można kupić w Czarny Piątek w specjalnych okazjach cenowych? Otóż dziś do grona sklepów i usługodawców, biorących udział w tym święcie, dołącza coraz więcej firm. Niemal każdy supermarket, sklep odzieżowy, sklep z elektroniką czy z akcesoriami domowymi bierze udział w tej akcji. Aby dowiedzieć się, co oferują sklepy sieciowe, warto śledzić Gazetkonosz.pl – tutaj znajdziesz wszelkie informacje odnośnie promocji Black Friday! Jeśli natomiast interesują Cię oferty z lokalnych sklepów i od usługodawców, obserwuj ich profile w Social Mediach. Z okazji Czarnego Piątku możesz nie tylko skorzystać kupując ubrania, obuwie czy elektronikę, ale też na przykład kupić taniej karnet na siłownię czy znaleźć lot w niższej cenie. Pamiętaj bowiem, że Black Friday opanował już niemal każdą sferę sprzedaży i usług. Nie bez powodu jest nazywany najbardziej dochodowym dniem w roku!

black friday shopping

Jak przygotować się dla Czarnego Piątku?

Zanim nadejdzie Black Friday, dobrze jest nieco przygotować się do tego święta. Oto nasze wskazówki!

Sporządź listę zakupów

Polecamy więc z wyprzedzeniem zrobić listę potrzebnych zakupów, które zamierzasz nabyć. Być może nie musisz teraz kupować nowego smartfona, a zaczekać jakiś czas do Black Friday? Może to się opłacić! Wówczas z pewnością któryś ze sklepów zaproponuje niebywałą promocję. To samo dotyczy sklepów odzieżowych, które z okazji tego święta proponują obniżki nawet o połowę. Jest to zatem świetny czas na zakup odzieży narciarskiej, butów, torebek, ciuchów sportowych czy innych, potrzebnych w nadchodzącym sezonie ubrań.

Zaplanuj co musisz kupić – sobie, ale też bliskim. Pamiętaj o nadchodzących świętach. Jeśli w Twojej rodzinie jest tradycja wzajemnego obdarowywania się z okazji Bożego Narodzenia czy Mikołaja, koniecznie zrób listę prezentów dla rodziny i przyjaciół. Możesz je bowiem nabyć w Black Friday w znacznie niższych cenach! Po co przepłacać tuż przed świętami i tracić czas? Lepiej oddać się przyjemnościom, takim jak rodzinne pieczenie pierniczków, strojenie choinki czy picie gorącej czekolady z przyjaciółmi.

online shopping

Zrób listę miejsc z najlepszymi okazjami

Kiedy już pojawią się pierwsze oferty związane z Czarnym Piątkiem, spisz miejsca, które musisz tego dnia odwiedzić. Być może zamiast w lokalnych sklepach lepiej udać się do dużego centrum handlowego w innym mieście? Taka lista okaże się dla Ciebie niezwykle pomocna – pamiętaj, że tego dnia czas płynie znacznie szybciej. W sklepach są tłumy, więc czekanie do przymierzalni czy do kasy zajmuje całkiem sporo.

Ustal limit budżetowy

Osoby negatywnie nastawione do wyprzedaży Black Friday najczęściej wskazują na fakt, że kupujemy rzeczy niepotrzebne i tym samym nadwyrężamy swój budżet. Jeśli więc ustalisz ramy finansowe, w obrębie których masz się zmieścić, a także sporządzisz listę rzeczy, które są Ci najbardziej potrzebne, wyeliminujesz ten problem. Być może wydasz mniej rzeczy na zaplanowane zakupy, a wówczas z czystym sumieniem resztę budżetu możesz przeznaczyć na przyjemności.

Podsumowując, Black Friday to ekscytujące święto dla każdego miłośnika zakupów, dla osób które lubią oszczędzać oraz dla przedsiębiorców. Jeśli nie chcesz przegapić żadnej okazji – śledź Gazetkonosz.pl. Na bieżąco uaktualniamy informacje o promocjach z okazji Czarnego Piątku w największych sklepach w Polsce. To niezwykle przydatne do stworzenia listy zakupów i zaplanowania, gdzie chcesz się udać na wyprzedaże!

Oszczędzanie przez kupowanie w Black Friday. Czy to możliwe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Post navigation