Wszyscy lubią promocje. By być z nimi na bieżąco, najlepiej regularnie zaglądać do gazetek ulubionych marketów. Po co jednak męczyć się z masą niepotrzebnych szpargałów, co w dodatku jest niekorzystne dla środowiska? Są inne, bardziej ekologiczne i sprytniejsze metody!

Komisja Europejska zaproponowała szereg nowych przepisów dotyczących produktów jednorazowego użytku. Gazetki z promocjami są niewątpliwie takim produktem. Często widać je leżące na ulicach. Osoby, które nie interesują się promocjami, a bezpośrednio po otrzymaniu wyrzucają je, nie zawsze trafiając do kosza. Podrzucane do skrzynek pocztowych zalegają tam miesiącami. W związku z tym, miasto i otoczenie jest zaśmiecone, a pamiętajmy, że na ich produkcję przeznacza się wiele ton drewna!

1. Kwestia oszczędności
2. Ekologia
3. Jak być oszczędnym i eko?
4. Gazetkonosz.pl rozwiązaniem!

Kwestia oszczędności

Coraz więcej sieci hipermarketów wprowadziło już w życie plan zmniejszania liczby egzemplarzy drukowanych gazetek promocyjnych. Niektóre sieci zdecydowały się np. na drukowanie ich tylko w dni na które przypadają oferty specjalne lub tematyczne. Ograniczenie druku papierowych gazetek przynosi im bowiem wiele korzyści. Koszty wydrukowania tysięcy egzemplarzy takich gazetek są bardzo duże. Utylizowanie niezabranych gazetek również wymaga pewnego wkładu. Częściowe zmniejszenie nakładu pozwala więc na duże oszczędności. Dzięki temu, gazetki też nie plączą się między nogami na podłogach i nie zaśmiecają sklepów, co wpływa na ich pozytywny wizerunek. Dlatego przeglądając gazetkę biedronka albo innych marketów, teraz możemy zrobić to w internecie, bez wychodzenia z domu.

Ekologia

Najważniejsze jest jednak to, że ograniczony druk i dystrybucja papierowych gazetek z promocjami jest zabiegiem ekologicznym. Zmniejszona produkcja przekłada się na mniejsze zużycie drewna i wycinkę drzew, a także na zmniejszenie ilości śmieci. Z pozoru tak drobna zmiana ma ogromny wpływ na poprawę stanu środowiska. Wszyscy naukowcy i ekologowie alarmują o jego złym stanie, dlatego warto o nie zadbać, z myślą o przyszłych pokoleniach. Nasze dzieci, wnuki i prawnuki zasługują na życie w normalnym, zadbanym środowisku!

Jak być oszczędnym i eko?

Oszczędność jest jak najbardziej ekologiczna, dlatego korzystanie z promocji samo w sobie można uznać za postępowanie proekologiczne. Jak więc najlepiej pogodzić swoje zamiłowanie do promocji i wynikających z nich oszczędności, z dbałością o środowisko? Są na to proste sposoby. Skuteczne rozwiązanie oferuje elektronika. Największe sieci hipermarketów posiadają specjalne aplikacje na smartphone’y, które pozwalają na śledzenie na bieżąco aktualnych i przyszłych promocji.

Dodatkowo, przypominają o nich specjalnymi powiadomieniami, zapamiętują preferencje, umożliwiają rozplanowanie zakupów i zbieranie punktów na kartę stałego klienta itp. Nie wszyscy klienci takich sklepów są jednak biegli w obsłudze smartphone’ów, lub po prostu nie chcą obciążać pamięć swojego telefonu kolejną aplikacją. Co wtedy? W Internecie, na stronach poszczególnych hipermarketów, można często znaleźć ich obecną ofertę. Przeskakiwanie pomiędzy kilkoma stronami jest jednak niewygodne.

Gazetkonosz.pl rozwiązaniem!

Tutaj rozwiązanie dają specjalne portale, na których można znaleźć digitalne wersje gazetek wszystkich największych sieci hipermarketów, takie jak np. gazetkonosz.pl. W jednym miejscu można znaleźć wszystkie interesujące nas gazetki, bez potrzeby gromadzenia ich w formie papierowej w domu!

>> Zobacz najnowsze gazetki <<

Wszystkie osoby świadome i rozsądne, starają się żyć oszczędnie i ekologicznie. Korzystanie z promocji jest sprytne i słuszne, dlatego warto korzystać z nich w najlepszy możliwy sposób. Nie bierz gazetki ze sklepu – znajdź ją w Internecie!

Nie bierz gazetki z marketu – zadbaj o środowisko!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Post navigation