Odpowiednio podkreślone oczy mogą zupełnie odmienić twój wygląd. Jeśli chcesz nadać twojej twarzy bardziej wyrazistego charakteru i uwypuklić swoje walory, wcale nie musisz być utalentowaną makijażystką! Sprawdź, jak dobrze wykonać makijaż.

Baza pod makijaż do oczu

Wiele osób zastanawiających się nad tym, jak pomalować oczy, myśli od razu o cieniach. Tymczasem, niezwykle istotne jest odpowiednie przygotowanie skóry na powiece. Dobrze dobrana baza pod cienie wyrówna lekko koloryt powiek i sprawi, że cienie nie będą się kruszyć, gromadzić w zagięciach czy ścierać. Należy pamiętać, by użyć jej w naprawdę niewielkiej ilości – zbyt duża ilość może utrudnić m.in. nakładanie cienia.

Sprawdź aktualne gazetki drogerii Rosmann

Cieniowanie oka

Najważniejsze jest, aby dobrać odpowiedni kolor cieni do swojego koloru oczu. Zielone oczy świetnie wyglądają z fioletami, więc można spróbować użyć delikatnych, jasnych odcieni lub nieco intensywniejszych, wręcz neonowych. Barwę z niebieskich oczu wydobywają ciepłe, złotawe kolory, które mogą być bardzo dyskretne. Makijaż dla oczu brązowych najlepiej wyglądać będzie w kolorach zimnych – niebieskościach i zieleniach. Brązowe i szare cienie są najbardziej neutralne i będą pasować każdemu.

Sprawdź aktualne gazetki drogerii HEBE

Jeśli zależy ci na naprawdę delikatnym makijażu, postaw właśnie na nie.Należy jednak pamiętać, że ciepłe odcienie lepiej skomponują się z ciepłą cerą, a zimne – z zimną. Nakładamy je pędzelkiem, głównie przy linii rzęs i w kąciku oka. Potem tym samym (lub większym) pędzelkiem dokładnie rozcieramy na brzegach, tak, aby kolor dał jedynie lekki cień na oku. Nie nakładaj go zbyt dużo i staraj się nie rozcierać go zbyt wysoko na powiekę.

A może delikatny makijaż oka z kreską?

Cienka kreska zrobiona eyelinerem lub kredką mocno podkreśli oczy, bez dużego wysiłku. Tylko dzięki niej można stworzyć prosty i delikatny makijaż oka. Jak jednak stawiać pierwsze kroki w rysowaniu kreski? Pomocny może być kawałek tekturki. Przyłóż go pod odpowiednim kątem do powieki, tak by rysując posłużył ci jakby za linijkę.

Sprawdź aktualne gazetki drogerii Super Pharm

Jeśli czujesz się wyjątkowo niepewnie, wybierz kredkę – można ją potem lekko rozetrzeć pędzelkiem. Wybierz czarną, ale jeśli zależy ci na bardzo delikatnym efekcie(albo masz wyjątkowo jasną oprawę oczu i karnację), spróbuj użyć brązowej.

Rzęsy do góry!

Nic tak nie podkreśla i otwiera oczu jak pomalowane rzęsy. W sklepach można znaleźć tusze podkręcające, pogrubiające, wydłużające i mające szereg innych właściwości. Pomalowane rzęsy ukoronują zarówno makijaż z cieniami, jak i z kreską. Dla niektórych samo użycie mascary może stanowić makijaż.

Sprawdź aktualne gazetki drogerii Natura

Po pomalowaniu rzęs ciemnym tuszem, zyskasz zupełnie odmienioną twarz – wyglądającą na bardziej wypoczętą, młodszą, żywszą. Nie przesadzaj jednak z jego ilością – mogą się pojawić brzydkie grudki, a rzęsy nabiorą efektu odwrotnego do oczekiwanego.

Wykonanie delikatnego makijażu oka nie jest wcale trudne – to te wieczorowe, wyraziste i krzykliwe są znacznie bardziej skomplikowane. Jeśli skompletujesz odpowiednie kosmetyki i poeksperymentujesz, na pewno nauczysz się ładnie, subtelnie podkreślać swoje oczy.

Delikatny makijaż oczu – krok po kroku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Post navigation