Dzień Nauczyciela obchodzony jest każdego roku w dniu 14 października. Jego pełna nazwa brzmi Dzień Edukacji Narodowej i jest okazją do uhonorowania działalności oświaty i szkolnictwa wyższego. Jeśli jesteś uczniem lub rodzicem, z pewnością wiesz, że tego dnia (bądź dzień przed albo po) nauczycieli obdarowuje się podarkami, które stanowią podziękowanie za ich wkład w rozwój i edukację. Co wypada dać? Sprawdźmy!

1. Prezent dla nauczyciela
2. Dzień nauczyciela – jaki prezent?
3. Trafiony prezent na Dzień Nauczyciela

Prezent dla nauczyciela

Trafiony prezent na Dzień Nauczyciela to wyzwanie dla wielu uczniów i rodziców, którzy głowią się, czym obdarować wychowawcę, a także nauczycieli przedmiotowych. Zacznijmy od tego, że prezent dla nauczyciela nie powinien być nader kosztowny. Najczęściej więc wybiera się kwiaty – cięte lub doniczkowe oraz słodkości. Te z okazji Dnia Nauczyciela bywają w naprawdę okazyjnych cenach, o czym możesz przekonać się, śledząc aktualne oferty sklepów.

Jakie kwiaty na Dzień Nauczyciela wybrać? Najczęściej stawia się na klasyczne róże. Te można wybrać zarówno w odcieniach czerwieni, jak i w każdym innym kolorze. Popularne są także niewielkie bukieciki z sezonowych kwiatów. W październiku to aksamitki, kalie, jaskry, chryzantemy czy amarantus. Modnymi kolorami w tym okresie są bordo, fiolety i beże, ale również złociste i pomarańczowe odcienie – połączone zgrabnie w bukiet, z pewnością przypadną do gustu każdemu nauczycielowi.

Dzień nauczyciela – jaki prezent?

Prezent dla nauczyciela przede wszystkim powinien być niezobowiązujący. Nie wypada obdarowywać pedagoga alkoholem ani osobistymi przedmiotami. Można z kolei postawić na niezwykle praktyczne podarki, jakimi są na przykład pióra, długopisy, kalendarze czy organizery. W pracy nauczyciela przedmioty te są bardzo przydatne i z pewnością nie zostaną odłożone w kąt.

Jeśli natomiast na prezent dla nauczyciela składa się większa ilość osób – na przykład cała klasa, wówczas zamiast kwiatów, można sprezentować mu bardziej kosztowny i interesujący przedmiot. Znając gust obdarowywanego i jego upodobania, można kupić trafiony prezent na Dzień Nauczyciela, który posłuży mu przez lata lub wywoła pozytywne wspomnienia. Wiele tutaj zależy od tego, jakim budżetem się dysponuje oraz jak wyglądają relacje z nauczycielem.

Trafiony prezent na Dzień Nauczyciela

Jak widać, prezent dla nauczyciela może przybrać różną formę. Przygotowaliśmy jednak TOP 5 najlepszych prezentów na Dzień Nauczyciela, z których możesz wybrać ten najbardziej odpowiedni.

1. Kwiaty – to uniwersalna propozycja, która zawsze będzie trafionym prezentem na Dzień Nauczyciela. Pojedyncze kwiatki albo całe bukiety, kolorowe albo klasyczne – bez względu na decyzję, prezent z pewnością przypadnie do gustu nauczycielowi.

2. Słodycze – czekolada, bombonierka, ciastka czy pralinki to tylko przykłady, jak w miły i smaczny sposób można podziękować nauczycielowi za wkład w edukację.

3. Książka – to dobra propozycja, jeśli zna się gust nauczyciela. Dla wf-isty można wybrać biografię znanego sportowca, z kolei dla polonisty tomik wierszy.

4. Prezent personalizowany – znakomitą formą podziękowania, a zarazem pamiątką, są prezenty wykonanie ręcznie oraz te personalizowane, np. koszulki, kubki czy plakaty.

5. Akcesoria biurowe – może to być eleganckie pióro, długopis albo kalendarz. Każdy z tych prezentów będzie praktycznym i gustownym podarunkiem.Podsumowując, zakup prezentu na Dzień Nauczyciela wcale nie musi być trudny. Zapoznając się z naszymi propozycjami, a także śledząc oferty sklepów, które z okazji tego święta oferują liczne promocje, możesz wybrać idealny upominek dla osoby pracującej w oświacie.

5 najlepszych prezentów na Dzień Nauczyciela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Post navigation